Home Działkowcy
Działkowcy

Reportaż z wizyty w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym "Dąbrowa" w Bartoszycach

Email Drukuj PDF

miniatura

Bartoszyce oddalone od Olsztyna o 90 km, nie kojarzą się z ogrodnictwem działkowym. To małe, przygraniczne miasto z ponad 20 tysiącami mieszkańców. Poza 20 Bartoszycką Brygadą Zmechanizowaną oraz ruchem przygranicznym, jest także miastem z dużą ilością działek. W mieście znajdują się 4 Rodzinne Ogrody Działkowe z ponad 1250 działkami.

 

Poprawiony: piątek, 31 lipca 2020 18:40 Więcej…
 

Reportaż z wizyty w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym "Na Wójtowej Roli" w Klebarku Małym

Email Drukuj PDF

miniaturaW Ogrodzie Na Wójtowej Roli w Klebarku Małym zawsze można poznać interesujących działkowców. Nie jest to nic trudnego, biorąc pod uwagę fakt, że jest to największy w Polsce Rodzinny Ogród Działkowy – na jego terenie znajduje się ponad dwa tysiące działek, gdzie działki użytkuje ponad trzy i pół tysiąca działkowców. Ogród od lat siedemdziesiątych cieszy się wielką popularnością wśród mieszkańców odległego o 6 km Olsztyna – na uboczu miasta, otoczony lasami, daje możliwość odpoczynku i rozwijania ogrodniczych pasji przez Olsztynian i ich rodziny.

Poprawiony: poniedziałek, 15 czerwca 2020 13:53 Więcej…
 

Odwołanie szkoleń dla działkowców

Email Drukuj PDF

czewony znakW związku z komunikatem Krajowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie niezbędnych działań organów PZD w związku z zagrożeniem epidemiologicznym zostają odwołane następujące szkolenia:

- Otwarte szkolenie dla nowych działkowców w Olsztynie dnia 16.03.2020 r. na terenie ROD „Krokus” w Starym Olsztynie.

- Szkolenia dla nowych działkowców w Olsztynie w dniach 7-8.04.2020 r. w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Olsztynie.

Sebastian Borzymowski

Instruktor ds. ogrodniczych

 

Poprawiony: środa, 11 marca 2020 14:53
 

Relacja z pokazu cięcia w gospodarstwie "JAN-SAD" w Sętalu

Email Drukuj PDF

min 2Właśnie odbył się pokaz cięcia i formowania drzew owocowych, który miał miejsce w gospodarstwie sadowniczo-szkołkarskim „JAN-SAD” w Sętalu. Organizatorem był Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie. Pokaz poprowadził właściciel gospodarstwa i wieloletni sadownik, Pan Jan Dziadkiewicz. Nasi działkowcy oraz instruktorzy Społecznej Służby Instruktorskiej także uczestniczyli w ramach wyjazdu, zorganizowanego przez Okręg Warmińsko-Mazurski PZD w Olsztynie.

Poprawiony: piątek, 06 marca 2020 10:57 Więcej…
 

Otwarte szkolenie dla działkowców w Olsztynie 16.03.2020 r.

Email Drukuj PDF

miniaturaZapraszamy na otwarte, bezpłatne szkolenie dla działkowców, które odbedzie się dnia 16.03.2020 r. (poniedziałek) w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym "Krokus" w Starym Olsztynie (wejście od strony ulicy Kubusia Puchatka w Olsztynie, w kierunku na Stary Olsztyn).

W związku z komunikatem Krajowego Zarządu PZD z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie niezbednych działań organów PZD w związku z zagrożeniem epidemiologicznym, szkolenie zostaje odwołane.

Poprawiony: środa, 11 marca 2020 14:45 Więcej…
 


Strona 1 z 2
Reklama

 

 

katalog jesien 2020


Witamy w naszym serwisie internetowym! Okręgowy Zarząd Warmińsko-Mazurski Polskiego Związku Działkowców w Olsztynie obejmuje swoim zasięgiem:

  • 166 Rodzinnych Ogrodów Działkowych,
  • 38.176 działek,
  • 1.701,2269 ha - powierzchnia użytkowana Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Stan na dzień 10. października 2017 roku