Home Instruktorzy SSI Relacja z udziału w konferencji "Nowe rozwiązania w produkcji sadowniczej" dnia 10.03.2020 r.

Relacja z udziału w konferencji "Nowe rozwiązania w produkcji sadowniczej" dnia 10.03.2020 r.

Email Drukuj PDF

miniaturaWe wtorek odbyła się w Warmińsko – Mazurskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie konferencja pt. „Nowe rozwiązania w produkcji sadowniczej”, organizowana przez gospodarza wydarzenia. W ramach poszerzania wiedzy z zakresu sadownictwa, 10 instruktorów Społecznej Służby Instruktorskiej wzięło w niej udział. Wśród uczestników znalazł się także Prezes Okręgowego Zarządu Okręgu Warmińsko-Mazurskiego Polskiego Związku Działkowców w Olsztynie, Pan Jan Miszkiel.

W ramach konferencji instruktorzy zapoznali się z tematyką nawożenia roślin jagodowych, aktualnych problemów ochrony jabłoni, wiśni i roślin jagodowych przed szkodnikami, używania przez sadowników symbolu „Produkt Polski” na swoich produktach, aktywnego żywienia roślin sadowniczych poprzez nawozy dolistne oraz stosowania adiuwantów w sadownictwie.

DSC 0422DSC 0423

Działkowcy z zainteresowaniem uczestniczyli w konferencji. Mimo iż tematyka była skierowana głównie do sadowników, wiele z uzyskanej wiedzy można również wykorzystać na terenie ogrodów działkowych, a dotyczących chociażby pozytywnej roli nawożenia roślin krzemem oraz ochrony przed szkodnikami (szczególnie nowym na jabłoniach i gruszach – tarcznikiem niszczycielem). Wraz z nowo zdobytą wiedzą, nasi instruktorzy będą doradzać jeszcze lepiej działkowcom.

DSC 0428

Sebastian Borzymowski

Instruktor ds. ogrodniczych

 
Reklama

 

katalog-okladka-internetokladka-cebulowe-internet


Witamy w naszym serwisie internetowym! Okręgowy Zarząd Warmińsko-Mazurski Polskiego Związku Działkowców w Olsztynie obejmuje swoim zasięgiem:

  • 166 Rodzinnych Ogrodów Działkowych,
  • 38.176 działek,
  • 1.701,2269 ha - powierzchnia użytkowana Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Stan na dzień 10. października 2017 roku