Home Pozostałe Szkolenie działkowców na temat cięcia drzew i krzewów owocowych - Iława

Szkolenie działkowców na temat cięcia drzew i krzewów owocowych - Iława

Email Drukuj PDF

ciecie ilawa2W ośrodku szkoleniowym Okręgu Warmińsko-Mazurskiego PZD na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego ,,Grządka" w Iławie w dniu 19.03.2016 r., odbył sie praktyczny pokaz cięcia drzew i krzewów owocowych.

 Dużym zainteresowaniem wśród działkowców cieszył się praktyczny pokaz szczepień drzew owocowych - jabłoni. Poza działkowcami z terenu Iławy w szkoleniu uczestniczyły również osoby nie będące działkowcami, a posiadające ogrody przy posesji domków jednorodzinnych.

DSC00294

DSC00297

DSC00296

 Po pokazie praktycznego ciecia i formowania koron drzew owocowych, odbyło sie w Ośrodku Szkoleniowym Domu Działkowca na terenie ogrodu, szkolenie teoretyczne z zakresu ciecia, pielęgnacji i doboru gatunków drzew owocowych uprawianych w tym rejonie.

DSC00293

Zainteresowanie tymi tematami 30-to osobowej grupy uczestników szkolenia było duże, szczególnie ze strony nowych działkowców. Szkolenie przeprowadzili instruktorzy Okręgu Warmińsko-Mazurskiego PZD z Olsztyna Stefan Opaliński i Stefan Jackiewicz.

Na zadawane pytania odnośnie aktualnej sytuacji w Związku oraz dotyczące interpelacji Pani Poseł Krystyny Sibińskej w sprawie zamieszkiwania działkowców na terenie ogrodu oraz stosowania Regulaminu w ogrodach udzielał Wiceprezes OZ Jan Kamiński.

Jan Kamiński
Wiceprezes Okręgowego Zarządu Warmińsko-Mazurskiego PZD w Olsztynie

 
Reklama

 

katalog-okladka-internetokladka-cebulowe-internet


Witamy w naszym serwisie internetowym! Okręgowy Zarząd Warmińsko-Mazurski Polskiego Związku Działkowców w Olsztynie obejmuje swoim zasięgiem:

  • 166 Rodzinnych Ogrodów Działkowych,
  • 38.176 działek,
  • 1.701,2269 ha - powierzchnia użytkowana Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Stan na dzień 10. października 2017 roku