Home Przewodnik po ustawie
Przewodnik po ustawie

PRZENIESIENIE A USTANOWIENIE PRAWA DO DZIAŁKI W ROD

Email Drukuj PDF

Przeniesienie a ustanowienie prawa do działki w ROD

Więcej…
 

UZYSKANIE PRAWA DO DZIAŁKI WEDŁUG NOWEJ USTAWY

Email Drukuj PDF

Uzyskanie prawa do działki według nowej ustawy o ROD

Więcej…
 

KRAJOWA RADA WYDAŁA BROSZURĘ "USTAWA W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH

Email Drukuj PDF

alt

Krajowa Rada PZD przekazała do wszystkich Okręgowych Zarządów oraz rodzinnych ogrodów działkowych broszurę zawierającą odpowiedzi na najczęściej zadawane przez działkowców pytania, które wpłynęły do KR PZD od momentu wejścia w życie nowej ustawy o ROD. Odpowiedzi udzielali prawnicy KR PZD i OZ, którzy pracowali nad ustawą i posiadają wnikliwą wiedzę na jej temat. W niniejszej broszurze nie mogło również zabraknąć nowej ustawy, w której każdy artykuł został poprzedzony hasłem tematycznym, co ułatwi odnalezienie interesującego nas zagadnienia.

Koniecznym jest, aby działkowcy zapoznali się z treścią niniejszej broszury, gdyż  dzięki temu będą mieli świadomość spoczywających na nich obowiązków, jak i uprawnień, które daje im ustawa.

Koszty wydania broszury w nakładzie 100 125 egzemplarzy pokryła Krajowa Rada PZD ze środków budżetowych własnych. Pozostały nakład pokryły wymienione w broszurze Okręgowe Zarządy.

Działkowcy otrzymują broszurę bezpłatnie.

 

W SPRAWIE USTAWY. DZIAŁKOWCY PYTAJĄ, A PRAWNICY ZWIĄZKU ODPOWIADAJĄ

Email Drukuj PDF

Powstała nowa zakładka na stronie KR PZD - „W SPRAWIE USTAWY. Działkowcy pytają, a prawnicy Związku odpowiadają”, w której to publikowane będą odpowiedzi prawników KR PZD i OZ na najczęściej zadawane przez działkowców pytania, dotyczące nowej ustawy oraz Regulaminu ROD.

Poniżej publikujemy link do zakładki. http://pzd.pl/artykuly/12439/114/W-SPRAWIE-USTAWY-Dzialkowcy-pytaja-a-prawnicy-Zwiazku-odpowiadaja.html

 

PRZEWODNIK PO USTAWIE O ROD

Email Drukuj PDF

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 


Strona 1 z 2
Reklama

 

 

katalog jesien 2020


Witamy w naszym serwisie internetowym! Okręgowy Zarząd Warmińsko-Mazurski Polskiego Związku Działkowców w Olsztynie obejmuje swoim zasięgiem:

  • 166 Rodzinnych Ogrodów Działkowych,
  • 38.176 działek,
  • 1.701,2269 ha - powierzchnia użytkowana Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Stan na dzień 10. października 2017 roku