Home Wszystkie aktualności Aktualności Iławskie Dni Działkowca z okazji jubileuszu 120 - lecia istnienia ogrodów działkowych - relacja

Iławskie Dni Działkowca z okazji jubileuszu 120 - lecia istnienia ogrodów działkowych - relacja

Email Drukuj PDF

Party-Poppers-iconTegoroczne obchody, Dnia Działkowca" w Iławie, które odbyły się w ramach realizacji apelu KR PZD z okazji 120-lecia istnienia ogrodów w Polsce odbyły się na terenie dobrze zagospodarowanym ogrodzie ROD,, Podleśny" w dniach 07 - 08.07.2017r na apel KR PZD uroczystości te, było okazją do pokazania historii ogrodów i ich dorobku.

W celu upamiętnienia powstania ruchu ogrodnictwa działkowego, wspólnie z mieszkańcami osiedla, na którym istnieje w dolinie pod lasem ogród wyposażony w oczko wodne, zarybione w różnego rodzaju ryb mimo padającego okresowo deszczu trwały imprezy do późnych godzin nocnych. Oprócz działkowców licznie uczestniczyli w organizowanych konkursach dzieci i osoby niezrzeszone w PZD. Poza prezentacją plonów z iławskich ogrodów, zorganizowano zawody strzeleckie z KBKS, wędkarskie i popisy kulinarne. Dużym powodzenie był przeprowadzony przez księgową ogrodu Jadwigę Łuszczyńską, turniej wiedzy o historii ruchu ogrodnictwa działkowego na ziemi iławskiej oraz o PZD. Były nagrody (czasopisma działkowe), upominki i dyplom. Całej imprezie mimo przelotnego deszczu, umilała dobrze grająca orkiestra finansowana przez Urząd Miasta.

Na uroczystości te licznie przybyli działacze PZD, z 10 iławskich ogrodów oraz przedstawiciele władz miasta z Burmistrzem Miasta Adamem Żylińskim na czele. W uroczystościach tych, uczestniczył również Wiceprezes ZO Warmińsko-Mazurskiego PZD Jan Kamiński.

Otwierając uroczystości Pan Prezes ogrodu Edward Bojko w swoim wystąpieniu dziękował działkowcom za uzyskane osiągnięcia w pracy na rzecz rozwoju ogrodu, za dobrze utrzymane i modernizujące sie działki. Dużo ciepłych słów skierował w do tych działkowców, którzy dodatkowo udziałem swej pracy przyczynili sie do modernizacji ujęcia wodnego dla ogrodu.

Złożył również podziękowanie władzom miasta Iławy, KR i ZO PZD za udzieloną dużą pomoc w realizowaniu tej inwestycji ogrodowej.

Pan Prezes dużo ciepłych słów skierował również, do nowego - młodego pokolenia działkowców stwierdzając miedzi innym, że od nich, w przyszłości zależeć będzie, istnienie i rozwój ogrodów działkowych w Polsce, życzył również wszystkim uczestnikom pomyślności i miłej zabawy.

W uroczystości uczestniczyli również Burmistrz Miasta Iławy Adam Zyliński i Wiceprezes ZO Warmińsko - Mazurskiego, PZD Jan Kamiński.

Jan Kamiński w swym wystąpieniu nawiązał do planowanych w tym roku centralnych obchodów 120-lecia istnienia ruchu działkowego w Polsce. W swym ciekawym wystąpieniu, przypomniał zarys historyczny rozwoju ogrodnictwa działkowego w Polsce.

Natomiast Pan Burmistrz, Adam Żyliński pogratulował Zarządowi Ogrodu, iławskim działkowcom za uzyskane osiągnięcia w długoletnim okresie ich rozwoju, zapewniając działkowców o dalszym udzielaniu przez Samorząd Miejski w rozwój ogrodów iławskich. Poinformował również zebranych, że osoby odwiedzające miasto, z dużym uznaniem odnoszą sie do pięknych widoków iławskich ogrodów.

Po przemówieniach i wręczeniu nagród osobom startującym w konkursach w7, przy gorącej grochówce, uczestnicy tego, pikniku" bawili się do późnych godzin nocnych.

 DSC00449

DSC00334

DSC00340

 

Wiceprezes ZO WM PZD
Jan Kamiński

 

 
Reklama

 

katalog-okladka-internetokladka-cebulowe-internet


Witamy w naszym serwisie internetowym! Okręgowy Zarząd Warmińsko-Mazurski Polskiego Związku Działkowców w Olsztynie obejmuje swoim zasięgiem:

  • 166 Rodzinnych Ogrodów Działkowych,
  • 38.176 działek,
  • 1.701,2269 ha - powierzchnia użytkowana Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Stan na dzień 10. października 2017 roku