Home Wszystkie aktualności Aktualności Styczniowy "działkowiec"

Styczniowy "działkowiec"

Email Drukuj PDF

Czytajcie „działkowca”!

01 DZ01

alt

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze obszerny materiał o Nadzwyczajnym Krajowym Zjeździe PZD oraz o uchwalonych na nim zmianach w Statucie PZD!

alt

● Zobaczcie relacje ze znakomicie zagospodarowanego i utytułowanego ROD im. II Armii Wojska Polskiego w Poznaniu oraz ROD „Irys” w Rudzie Śląskiej –  stanowiącego dla wielu prawdziwy zielony azyl po trudnej pracy w kopalni w tym typowo górniczym mieście!

alt

● Rośliny w formie niewielkich drzewek zawsze przyciągną uwagę i uatrakcyjnią każde miejsce. Które z nich są najpiękniejsze, najbardziej niezawodne i najlepiej sprawdzą się na działkach? Proponujemy kilkanaście gatunków i odmian, które oprócz pięknego pokroju zachwycą także kwiatami lub oryginalnymi liśćmi!

alt

Zawsze zielone byliny to wspaniały pomysł na to, aby nasz ogródek był  atrakcyjny również zimą. Polecamy najcenniejsze gatunki i odmiany do zastosowań okrywowych, na rabaty i skalniaki a także do małych kompozycji!

alt

● Wybierając rośliny na działkę, warto kierować się również ich zapachem. Poznajcie najpiękniej pachnące gatunki i odmiany! Wyjaśniamy też fenomen zapachu: dlaczego rośliny pachną i skąd się on u nich bierze? Jaki może mieć wpływ na umysł? Są również zapachy, które leczą!

alt

● Na działkach często spotyka się duże, stare drzewa owocowe, które mogą wydawać się kłopotliwe i zastanawiamy się nad ich usunięciem. Wcale tak jednak nie musi być! Wystarczy trochę o nie zadbać i odpowiednio przyciąć by przeżyły swoją drugą młodość a i my możemy skorzystać na wspaniałych owocach odmian, których próżno by szukać w handlu!

Poza tym w numerze m.in.:

Rady na czasie – przechowujemy warzywa i owoce.

● Budujemy mostek nad oczkiem wodnym.

● Najlepsze iglaki okrywowe.

● 10 x tak dla biodynamiki!

● 3 pomysły na rabaty atrakcyjne zimą!

● Planujemy uprawę współrzędną w warzywniku.

● Przyrządzamy zdrowe i pyszne surówki!

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty aranżacji, artykuły o ochronie roślin, uprawie w gruncie i w pojemnikach oraz wiele innych interesujących tematów!

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko wiedza ogrodnicza, to również recepta na zdrowy styl życia! Bądź z nami!

Źródło: www.pzd.pl

 
Reklama

 

katalog-okladka-internetokladka-cebulowe-internet


Witamy w naszym serwisie internetowym! Okręgowy Zarząd Warmińsko-Mazurski Polskiego Związku Działkowców w Olsztynie obejmuje swoim zasięgiem:

  • 166 Rodzinnych Ogrodów Działkowych,
  • 38.176 działek,
  • 1.701,2269 ha - powierzchnia użytkowana Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Stan na dzień 10. października 2017 roku