Home Wszystkie aktualności Aktualności Czytaj lutowy "działkowiec"

Czytaj lutowy "działkowiec"

Email Drukuj PDF

shutterstock 141140251Najnowsze zalecenia żywieniowe wskazują, iż produkty zbożowe mają być podstawą diety. Najlepiej spożywać je 6–10 razy na dzień. Ale co wybrać z ogromu asortymentu pieczywa, makaronu, ryżu i kasz oferowanych przez sklepy? Czy wszystkie one są zdrowe? Absolutnie nie – niektóre to zwykłe „śmieciowe” jedzenie, inne – spożywane regularnie – mogą być szkodliwe dla zdrowia.

Białe, starannie oczyszczone ziarno zbóż jest niepełnowartościowe, w procesie technologicznym zostało pozbawione wielu związków bardzo cennych dla naszego zdrowia, w tym błonnika – sprzymierzeńca w walce z otyłością, zaparciami, nowotworami układu pokarmowego. Produkt pełnoziarnisty zawiera natomiast wszystkie składniki, które występują w ziarnie. Ale czy każdy ciemny chleb lub makaron jest produktem powstałym z mąki razowej, pełnoziarnistej? W sklepach można znaleźć wiele „pseudo” chlebów razowych o brązowym kolorze miąższu, które „udają” zdrowsze i lepsze pieczywo. Stosowane w nich niektóre barwniki powodują nadpobudliwość, niekontrolowane skurcze mięśni, a przy długotrwałym stosowaniu mogą być nawet przyczyną zmian nowotworowych.

Co zatem wybrać ze względu na wysoką wartość odżywczą, a czego zdecydowanie unikać? – odpowiedzi i rzeczowych argumentów dostarczy artykuł „Zdrowe pełnoziarniste”, który ukaże się w lutowym wydaniu miesięcznika „działkowiec”. Warto poczekać na jego publikację i zmienić dietę z pożytkiem dla własnego zdrowia i urody oraz zdrowia swoich najbliższych! To dobre postanowienie u progu nowego roku! Lutowy numer „działkowca” będzie dostępny w sprzedaży już od 19 stycznia!

 MM

Fot. Źródło „Dz” 02/2018: Shutterstock.com

Źródło: www.pzd.pl

 

 
Reklama

 

katalog-okladka-internetokladka-cebulowe-internet


Witamy w naszym serwisie internetowym! Okręgowy Zarząd Warmińsko-Mazurski Polskiego Związku Działkowców w Olsztynie obejmuje swoim zasięgiem:

  • 166 Rodzinnych Ogrodów Działkowych,
  • 38.176 działek,
  • 1.701,2269 ha - powierzchnia użytkowana Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Stan na dzień 10. października 2017 roku