Home Wszystkie aktualności Aktualności Czytajcie „działkowca”!

Czytajcie „działkowca”!

Email Drukuj PDF

01 DZ04 20188Uwaga: na rynku od 20 marca najnowszy, kwietniowy numer „działkowca” – nie wolno go Wam przegapić! W okresie wiosennego szczytu prac na działkach skorzystajcie z porad największego na rynku magazynu ogrodniczego z ogromnym doświadczeniem i tradycją w przekazywaniu wiedzy ogrodniczej! Warto też skorzystać z okazji i zamówić pakiet rocznej prenumeraty „działkowca” – w bardzo atrakcyjnej cenie i z gwarancją bezpłatnej dostawy!

 

alt

● Otwieramy nową rubrykę: „Porady prawne dla działkowców”, znaleźć w niej będzie można wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w Związku. W tym numerze tematy związane z walnymi zebraniami w ROD! Odpowiemym.in. na pytanie „Czy opiekun działki może zamiast działkowca brać udział w walnym zebraniu”.

 

alt

● Trudno wyobrazić sobie wiosnę na działkach bez kwiatów cebulowych, które wnoszą na rabaty całe bogactwo barw. Polecamy zarówno te popularne, jak i mniej znane gatunki. Doradzamy jak tworzyć z nich ciekawe kompozycje na rabatach, skalniakach, w pojemnikach, a nawet na cebulowych łąkach kwietnych!

alt

● Jak atrakcyjnie udekorować na Wielkanoc dom, balkon, taras? Warto do tego celu wykorzystać m.in. rośliny pochodzące z działki, dzięki czemu uzyskamy niepowtarzalny, naturalny efekt!

 

alt

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze znaleźć można m.in.: „Komunikat Krajowego Zarządu PZD ws. rejestracji zmiany Statutu PZD w KRS”, „Rzecznik Praw Obywatelskich odpowiedział ws. projektu ustawy reprywatyzacyjnej”, „Miesięcznik „działkowiec” najczęściej kupowanym pismem ogrodniczym”, „Siedziby dla zarządów ROD”, „Będzie nowelizacja Regulaminu ROD”. Tematy te to ważna wiedza dla każdego działkowca!

 

 alt

● Klasyczny czerwony pomidor nigdy nie wyjdzie z mody w ogródku i na stole. Jednak co roku pojawiają się coraz bardziej fantazyjne odmiany, które nie tylko oryginalnie wyglądają, ale również wspaniale smakują! Polecamy m.in. odmiany ciemne, pomarańczowe, zielone, żółte, a nawet pstre. Warto je mieć!

 

alt

Polecamy drugą część najnowszego programu ochrony roślin na działkach! Profesor Kazimierz Wiech z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie,  opisuje jak przewidywać i zwalczać choroby, które z pewnością wystąpią w bieżącym roku!

 

Poza tym w numerze m.in.:

Rady na czasie – kwietniowe wysiewy.

● Kupujemy gotową altanę.

● Tniemy róże.

Pielęgnujemy trawnik po zimie.

● Przyrządzamy warzywne przysmaki na wielkanocny stół!

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty aranżacji, artykuły o ochronie roślin, uprawie w gruncie i w pojemnikach oraz wiele innych interesujących tematów!

Najnowszy „działkowiec” w sprzedaży już od wtorku 20 marca. Zachęcamy do lektury! Z pewnością warto!

Źródło: www.pzd.pl

 
Reklama

 

katalog-okladka-internetokladka-cebulowe-internet


Witamy w naszym serwisie internetowym! Okręgowy Zarząd Warmińsko-Mazurski Polskiego Związku Działkowców w Olsztynie obejmuje swoim zasięgiem:

  • 166 Rodzinnych Ogrodów Działkowych,
  • 38.176 działek,
  • 1.701,2269 ha - powierzchnia użytkowana Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Stan na dzień 10. października 2017 roku