VI Wystawa Dalii

Email Drukuj PDF

IMG 5795Wystawa odbyła się w dniach 8-9.09.2018r. w Ogrodzie Doświadczalnym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, a organizatorem był Wydział Biologii i Biotechnologii UWM.


Uroczyste otwarcie wystawy rozpoczęto o godzinie 10:00, a prócz licznych gości, zjawiły się przedstawiciele władz, Pan Zdzisław Zdanowski z wydziału Środowiska Urzędu Miasta w Olsztynie oraz Pani prodziekan wydziału Biologii i Biotechnologii UWM dr Beata Duliusz.
Na wystawie można było zwiedzać liczne odmiany dalii (około 200 odmian) wystawione przez siedmiu hodowców z całej Polski, w tym Pana Mieczysława Szuwarskiego, który uprawia swoje dalie w ROD „Jeziorna” w Olsztynie. Publiczność, która przybyła w ilości około 800 osób wyróżniła m.in. odmianę dalii wyhodowaną przez Pana Szuwarskiego, a Polski Związek Działkowców ufundował nagrody dla uczestników konkursu na najładniejszą dalię w formie książek.
Prócz wystawy kwiatów  można było podziwiać bogatą kolekcję oznaczonych odmian dalii, zwiedzać poletka doświadczalne oraz szklarnie Wydziału Biologii i Biotechnologii.
Ponadto odbył się pokaz układania kwiatów w dyniach, przeprowadzony przez dr Beatę Płoszaj-Witkowską, a także można było poznać bliżej życie motyli dzięki Panu prof. Stanisławowi Czachorowskiemu, który przygotował wykład w formie teatrzyku dla najmłodszych widzów.  Atrakcją wystawy był również plener malarski.
Celem wizyty na Wystawie Dalii było również nawiązanie współpracy z placówką dydaktyczną oraz hodowcami. Udało nawiązać się kontakt z Panią Grażyną Świątkowską, właścicielką szkółki roślin ozdobnych, która serdecznie zaprasza (maj-lipiec 2019) na zwiedzanie szkółki oraz zdobycie praktycznej wiedzy dotyczącej uprawy m.in. liliowców.  Były prowadzone również rozmowy z dr Beatą Płoszaj-Witkowską, która zgodziła się na współpracę odnośnie wykładów i warsztatów dotyczących hortiterapii, urządzania ogrodów, rozmnażania roślin i ich uprawy.

A.K.

IMG 5782

 

 

IMG 5756

 IMG 5752

IMG 5803

 IMG 5749

 

 

IMG 5754

 

 

 

 

IMG 5800IMG 5801IMG 5793

 
Reklama

 

katalog-okladka-internetokladka-cebulowe-internet


Witamy w naszym serwisie internetowym! Okręgowy Zarząd Warmińsko-Mazurski Polskiego Związku Działkowców w Olsztynie obejmuje swoim zasięgiem:

  • 166 Rodzinnych Ogrodów Działkowych,
  • 38.176 działek,
  • 1.701,2269 ha - powierzchnia użytkowana Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Stan na dzień 10. października 2017 roku