Home Wszystkie aktualności Aktualności OKRĘG WARMIŃSKO-MAZURSKI NA TARGACH ODR - RELACJA

OKRĘG WARMIŃSKO-MAZURSKI NA TARGACH ODR - RELACJA

Email Drukuj PDF

logo targów ODRW ramach współpracy z Warmińsko – Mazurskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie, Okręg Warmińsko – Mazurski PZD w Olsztynie postanowił uczestniczyć w XI Targach Ogrodniczych „Pamiętajcie o ogrodach” dnia 29.04.2019.

DSC 0468

Nasz pawilon, ustanowiony na stanowisku nr 15, przy pierwszej alei, pozwolił na rozreklamowanie naszego stowarzyszenia, naszych ogrodów jak i roli, jaką pełnią ogrody działkowe. Na stanowisku, w ramach zachęcania do warzyw łatwych w uprawie i pożywnych, zaprezentowane były młode siewki roślin, wysianych do donic. Promowaliśmy uprawę sałaty, rzeżuchy (pieprzycy siewnej), mizuny (kapusty japońskiej), jarmużu, roszponki, rukoli (rokietty siewnej), okry i portulaki warzywnej.

DSC 0470

Każdego warzywa można było spróbować, a także zabrać ze sobą do poczytania małe broszury, opisujące pokrótce każde z nich. Ponadto, osoby odwiedzające nasze stanowisko, mogły zabrać ze sobą broszury dotyczące cięcia drzew ozdobnych, tworzenia kompostownika, ekologicznego zwalczania chorób i szkodników roślin oraz metod wykorzystywania chwastów na działkach.

DSC 0475

Stoisko wzbudziło duże zainteresowanie uczestników targów, co nie było tylko spowodowane uśmiechami osób obsługujących stanowisko: p. Sebastiana Borzymowskiego – instruktora ds. ogrodnictwa, p. Stefana Opalińskiego – przewodniczącego Komisji Oświatowo – Modernizacyjnej oraz p. Anety Piętki – prezes ROD „Marii Konopnickiej” w Olsztynie i członka Okręgowego Zarządu. Odwiedzający nas goście pytali się zarówno o nasze ogrody działkowe, jak i o porady dotyczące uprawy roślin. Pokazowe warzywa były na tyle ciekawe, że aż proszono o danie rozsady– oczywiście, nie mogliśmy odmówić ich prośbom.

DSC 0481

W czasie trwania dnia targowego, zostaliśmy także zaproszeni na krótką rozmowę przez Radio Olsztyn, gdzie w ramach audycji na żywo, p. Sebastian Borzymowski opowiedział o doborze warzyw do suchych warunków klimatycznych, a także zachęcił do ekologicznej uprawy oraz do odwiedzenia stanowiska PZD na targach.

DSC 0473

Wszystkim gościom odwiedzającym nasze stanowisko gorąco dziękujemy za przybycie oraz zainteresowanie nasza ofertą i materiałami. W związku tym zapraszamy ponownie na nasze stanowisko na następnych targach!

DSC 0477

 

 

Sebastian Borzymowski

Instruktor ds. ogrodniczych
Okręgu Warmińsko-Mazurskiego PZD w Olsztynie

 
Reklama

 

katalog-okladka-internetokladka-cebulowe-internet


Witamy w naszym serwisie internetowym! Okręgowy Zarząd Warmińsko-Mazurski Polskiego Związku Działkowców w Olsztynie obejmuje swoim zasięgiem:

  • 166 Rodzinnych Ogrodów Działkowych,
  • 38.176 działek,
  • 1.701,2269 ha - powierzchnia użytkowana Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Stan na dzień 10. października 2017 roku