Home Wszystkie aktualności Aktualności Szkolenie dla Instruktorów SSI w Olsztynie 31.05.2019 r.

Szkolenie dla Instruktorów SSI w Olsztynie 31.05.2019 r.

Email Drukuj PDF

dsc-0017 1Właśnie skończyło się ostatnie z serii wiosennych szkoleń dla Instruktorów Ogrodowych SSI oraz członków zarządów Rodzinnych Ogrodów Działkowych, które tym razem miało miejsce w Olsztynie, a dokładnie w ROD „ Armii Krajowej”. W szkoleniu wzięło udział 35 osób z ogrodów rejonu centralnego Okręgu Warmińsko-Mazurskiego PZD.

Gospodarz szkolenia, Pan Zdzisław Chojnacki, pełniący funkcje prezesa ROD „Armii Krajowej” powitał uczestników szkolenia i podkreślił ważną ich role w kształceniu instruktorów.
Głównym tematem szkolenia Instruktorów było przybliżenie tematyki ekologii w ogrodach. Przybliżono zagadnienie wzajemnego oddziaływania na siebie człowieka i przyrody, nawadniania upraw w ogrodach oraz kompostowania. Tematyka ta wpisuje się w rolę PZD jako miejsca zachowania bioróżnorodności oraz ochrony środowiska.
W spotkaniu uczestniczyli jako prowadzący Stanisław Opaliński, przewodniczący Komisji Oświatowo-Modernizacyjnej Okręgu Warmińsko-Mazurskiego PZD w Olsztynie, Stanisław Jurczak, członek Komisji Oświatowo – Modernizacyjnej i Instruktor Krajowy SSI oraz Sebastian Borzymowski, instruktor ds. ogrodniczych Okręgu Warmińsko-Mazurskiego PZD w Olsztynie. Szkolenie zainteresowało przybyłych na szkolenie, co objawiło się masą pytań do prowadzących oraz dyskusją. Szczególną uwagę przyciągnął temat nawadniania oraz śmiecenia ( w kontekście kompostowania).
Uczestnicy szkolenia zostali wyposażeni w materiały szkoleniowe w postaci broszur, ulotek i plakatów opracowanych przez KR PZD oraz instruktora etatowego Okręgu Warmińsko-Mazurskiego PZD w Olsztynie.
Dziękujemy za liczne stawienie się. Zapraszamy na następne szkolenia organizowane przez Okręgu Warmińsko-Mazurskiego PZD w Olsztynie. Dziękujemy także gospodarzowi szkolenia p. Zdzisławowi Chojnackiemu za udostępnienie budynku i organizację techniczną.

dsc-0018 4

 

dsc-0021 1

dsc-0023 5

dsc-0025 3

dsc-0026 1

dsc-0035

dsc-0036 1

 

Sebastian Borzymowski

Instruktor ds. ogrodniczych
Okręgu Warmińsko-Mazurskiego PZD w Olsztynie

 
Reklama

 

katalog-okladka-internetokladka-cebulowe-internet


Witamy w naszym serwisie internetowym! Okręgowy Zarząd Warmińsko-Mazurski Polskiego Związku Działkowców w Olsztynie obejmuje swoim zasięgiem:

  • 166 Rodzinnych Ogrodów Działkowych,
  • 38.176 działek,
  • 1.701,2269 ha - powierzchnia użytkowana Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Stan na dzień 10. października 2017 roku