Home Wszystkie aktualności Aktualności Sierpniowy „Mój Ogródek” na rynku od 23 lipca! Kup, przeczytaj, koniecznie poleć innym działkowcom!

Sierpniowy „Mój Ogródek” na rynku od 23 lipca! Kup, przeczytaj, koniecznie poleć innym działkowcom!

Email Drukuj PDF

MO8 1W sierpniowym numerze polecamy bardzo praktyczne tematy, które sprawią, że nasze działki będą „bezbłędne” i bardziej funkcjonalne. Zachęcamy więc do lektury artykułów – „Uczmy się na cudzych błędach” i „Warto mieć w ogrodzie”.

W bieżącym wydaniu zmierzymy się z nawozami organicznymi, poprawiającymi wszystkie parametry decydujące o żyzności gleby!

Stawiamy na tanie, bezpieczne dla naszego zdrowia i środowiska sposoby pozbycia się z działki ogrodowych „szkodników”. Poznajmy więc cudowne działanie domowych produktów – szare mydło, ocet, soda oczyszczona, bądźmy eko. Nasze działki na to zasługują!

Zachęcamy do kontynuacji cyklu – „Ogródkowe inspiracje” w tym wydaniu mamy do zaproponowania atrakcyjnie urządzone i obsadzone roślinnością tarasy.

Polecamy szczególnie:

• Sierpniowe spektakularne kwitnienie – Ogniste, słoneczne rabaty, a może chłodne fioletowo-purpurowe nasadzenia? Wybierz dla siebie odpowiednią kolorystykę sierpniowej rabaty i ciesz się jak najdłużej latem na działce.

alt

• Roślinne wstęgi – Wprawiamy w zachwyt proponując kolorowe wijące się roślinne dekoracje. Sprawdź jakie gatunki dobrać, i jak stworzyć taki bajeczny barwny obraz na własnej działce.

alt

• Projektowanie dla owadów – Pamiętajmy o owadach zapylających, to nasi sprzymierzeńcy. Bez nich nasza działka nie będzie „rodziła” upragnionych owoców! Jak przyciągnąć pożyteczne owady? Wystarczy dobrać dla nich odpowiednie gatunki roślin!

alt

• Sad bez chemii – Czy to możliwe? Z naszymi radami i wytycznymi – planem nasadzeń, doborem gatunków i odmian, jak najbardziej. Tylko u nas znajdziesz przepis na zdrowy sad, z którego uzyskasz plony od maja do późnej jesieni.

alt

• Sposoby na ślimaki bez muszli – Żarłoczne „paskudy” – zmora większości działkowców! Poznaj 10 skutecznych sposobów pozbycia się ich z działki. Nie czekaj, same nie znikną. Przeczytaj i skorzystaj!

alt

Źródło: www.pzd.pl

 
Reklama

 

katalog-okladka-internetokladka-cebulowe-internet


Witamy w naszym serwisie internetowym! Okręgowy Zarząd Warmińsko-Mazurski Polskiego Związku Działkowców w Olsztynie obejmuje swoim zasięgiem:

  • 166 Rodzinnych Ogrodów Działkowych,
  • 38.176 działek,
  • 1.701,2269 ha - powierzchnia użytkowana Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Stan na dzień 10. października 2017 roku