PZD na Targach w ODR

Email Drukuj PDF

Targi RolniczeRelacja z udziału Okręgu Warmińsko-Mazurskiego PZD w XXVI Targach Rolniczych „Wszystko dla Rolnictwa”

W ramach współpracy z Warmińsko – Mazurskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie, Okręg Warmińsko – Mazurski PZD w Olsztynie uczestniczył w targach rolniczych dnia 07.09.2019 r.

Stoisko w czasie targów obsługiwał Sebastian Borzymowski – instruktor ds. ogrodniczych oraz Stefan Opaliński – przewodniczący Komisji Oświatowo – Modernizacyjnej Okręgu Warmińsko – Mazurskiego PZD w Olsztynie.

Na stanowisku tuż przy głównej scenie, w ramach „Otwartego programu nowoczesnego zagospodarowania i użytkowania działek na miarę potrzeb współczesnych rodzin” zachęcano działkowców do uprawy mniej znanych i cennych roślin sadowniczych. Zaprezentowano świeżo zebrane w tym roku owoce. Promowano uprawę rokitnika, pigwowca, aronii, czarnego bzu i morwy białej. Każdego z owoców można było spróbować lub dotknąć i powąchać, a także zabrać ze sobą do poczytania małe broszury, opisujące pokrótce każdy z nich, które opracował instruktor ds. ogrodniczych Sebastian Borzymowski (broszury do pobrania). Ponadto, osoby odwiedzające stanowisko, mogły zabrać ze sobą specjalistyczne broszury wydane dla działkowców w PZD ze środków Krajowej Rady PZD. Były to broszury o tematyce:

- Ochrona roślin na działkach – nowe spojrzenie

- Superżywność z działki

- Otwarty program nowoczesnego zagospodarowania i użytkowania działek na miarę potrzeb współczesnych rodzin

- Owoce wolne od chemii

- Hortiterapia czyli ogrodolecznictwo

W czasie trwania dnia targowego, instruktor Sebastian Borzymowski w ramach audycji na żywo w Radiu Olsztyn, opowiedział o prezentowanych przez Związek owocach, a także zachęcał do ekologicznej uprawy oraz do odwiedzenia stanowiska PZD na targach.

Stoisko wzbudziło duże zainteresowanie uczestników targów. Odwiedzający goście pytali się zarówno o ogrody działkowe, jak i o porady dotyczące uprawy roślin (a w szczególności prezentowanych owoców). Pokazowe owoce były na tyle ciekawe, że uczestnicy targów po zapoznaniu z owocami, kupowali sadzonki morwy i czarnego bzu dostępne na stanowiskach innych wystawców.

dsc-0261 2
 
dsc-0265 8
 
dsc-0276 5
 
dsc-0282 6
 
 
Sebastian Borzymowski
Instruktor ds. ogrodniczych
Okręg Warmińsko-Mazurski PZD w Olsztynie
 
Reklama

 

katalog-okladka-internetokladka-cebulowe-internet


Witamy w naszym serwisie internetowym! Okręgowy Zarząd Warmińsko-Mazurski Polskiego Związku Działkowców w Olsztynie obejmuje swoim zasięgiem:

  • 166 Rodzinnych Ogrodów Działkowych,
  • 38.176 działek,
  • 1.701,2269 ha - powierzchnia użytkowana Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Stan na dzień 10. października 2017 roku