Home Wszystkie aktualności Aktualności Relacja z otwartego szkolenia dla działkowców w Kętrzynie

Relacja z otwartego szkolenia dla działkowców w Kętrzynie

Email Drukuj PDF

plakat kętrzynW dniu 20.09.2019 r. na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Marzenie” w Kętrzynie, odbyło się szkolenie z zakresu cięcia roślin sadowniczych i ozdobnych oraz z pielęgnacji i rozmnażania winorośli. Szkolenie zostało zorganizowane przez Okręg Warmińsko-Mazurski PZD w Olsztynie dla działkowców z Kętrzyna.


    Kętrzyn 4

Zajęcia poprowadził Sebastian Borzymowski, instruktor ds. ogrodniczych Okręgu Warmińsko-Mazurskiego PZD w Olsztynie. W ramach zajęć, zaprezentowano technikę cięcia roślin (na czop, na okółek, na klik), przeprowadzając demonstracje m.in. na aronii i wiśni. Kętrzyn 1

Działkowcy mogli się dowiedzieć, jak ważne jest prześwietlanie korony oraz zachowanie zdrowia drzewek, a także że cięcie zaczyna się od obserwacji rośliny oraz wycięcia chorych, słabych i zagęszczających koronę pędów. Pokazano także, jak rozpoznać pędy jednoroczne oraz na jakich pędach zazwyczaj owocują rośliny. Odpowiedziano także na pytania związane z przycinaniem i rozmnażaniem krzewów ozdobnych, m.in. róż i hortensji.Kętrzyn 2

W drugiej części zajęć, pokazano jak pielęgnować winorośl, jak rozpoznać pędy owocujące i wegetatywne, jak rozpoznać tzw. pasierby i czemu należy je usuwać z rośliny. Dodatkowo, zaprezentowano rozmnażanie winorośli poprzez odkład. W szkoleniu wzięło udział 31 osób.

Kętrzyn 3
    

Za udostępnienie Domu Działkowca dziękujemy Prezes ROD, Pani Marii Bednarczyk oraz Zarządowi Ogrodu.

Kętrzyn 5

Kętrzyn 6

Sebastian Borzymowski
instruktor ds. ogrodniczych

 
Reklama

 

katalog-okladka-internetokladka-cebulowe-internet


Witamy w naszym serwisie internetowym! Okręgowy Zarząd Warmińsko-Mazurski Polskiego Związku Działkowców w Olsztynie obejmuje swoim zasięgiem:

  • 166 Rodzinnych Ogrodów Działkowych,
  • 38.176 działek,
  • 1.701,2269 ha - powierzchnia użytkowana Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Stan na dzień 10. października 2017 roku