Home Wszystkie aktualności Aktualności VII Olsztyńska Wystawa Dalii

VII Olsztyńska Wystawa Dalii

Email Drukuj PDF


DSC 0403W dniach 28-29.09.2019 r. na terenie Ogrodu Dydaktyczno-Doświadczalnego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyła się VII. Olsztyńska Wystawa Dalii, zorganizowana przez Wydział Biologii i Biotechnologii UWM. Okręg Warmińsko-Mazurski PZD w Olsztynie uczestniczył w tym wydarzeniu, w ramach wieloletniej współpracy, jako sponsor nagród (książki z wydawnictwa Działkowiec oraz upominki z logiem PZD).

DSC 0327
DSC 0335

Na Wystawie można było zobaczyć ponad 300 odmian z kolekcji dalii Wydziału Biologii i Biotechnologii, w tym m. in. odmianę ‘Olsztyn’ oraz – jako główny punkt programu – dalie wystawione na konkurs (ponad 150 odmian) przez 9 uczestników – zarówno hodowców jak i pasjonatów.

DSC 0374
Wystawę przyciągnęła wielu gości, w tym działkowców z PZD.  Wśród zwycięzców znalazł się Pan Mieczysław Szuwarski z ROD „Jeziorna” w Olsztynie, zdobywając III. miejsce swoją dalią, ‘Rozowaja Diadema’.

DSC 0424 DSC 0390Oprócz podziwiania kwiatów, uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach malowania po szkle, prowadzonych przez dr hab. Stanisława Czachorowskiego, prof. UWM z Katedry Ekologii i Ochrony Środowiska na Wydziale Biologii i Biotechnologii UWM.

DSC 0356

Z innych zajęć, uczestnicy wystawy mogli pomalować gipsowe płytki z wizerunkiem dalii (malowano farbami ekologicznymi), uszyć ekologiczny woreczek ze starych firanek na zabytkowej maszynie do szycia, ułożyć aranżację daliową czy też zrobić osłonkę na doniczkę z plastiku i materiału.DSC 0381

Sebastian Borzymowski

Instruktor ds. ogrodniczych

 
Reklama

 

 

katalog jesien 2020


Witamy w naszym serwisie internetowym! Okręgowy Zarząd Warmińsko-Mazurski Polskiego Związku Działkowców w Olsztynie obejmuje swoim zasięgiem:

  • 166 Rodzinnych Ogrodów Działkowych,
  • 38.176 działek,
  • 1.701,2269 ha - powierzchnia użytkowana Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Stan na dzień 10. października 2017 roku