Home Wszystkie aktualności Aktualności Relacja z otwartego szkolenia dla działkowców w Ełku 07.11.2019 r.

Relacja z otwartego szkolenia dla działkowców w Ełku 07.11.2019 r.

Email Drukuj PDF

startW dniu 07.11.2019 r. na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „50-lecia ZZK” w Ełku odbyło się szkolenie dla działkowców z Ełku i okolic. Na szkoleniu działkowcy mogli zapoznać się z mało znanymi roślinami sadowniczymi oraz uczestniczyć w pokazie cięcia i rozmnażania roślin ozdobnych. Zajęcia poprowadził Sebastian Borzymowski, instruktor ds. ogrodniczych Okręgu Warmińsko-Mazurskiego PZD w Olsztynie.

1
W części praktycznej uczestnicy zapoznali się z cięciem roślin ozdobnych – drzew, krzewów i bylin. Uczestnicy mogli się dowiedzieć jak formować rośliny oraz zapoznać się z techniką ciecia drzew i krzewów – m.in. jałowców, tui, róż, hortensji, forsycji oraz trzmieliny. Ponadto działkowcy mogli się nauczyć, jak praktycznie rozmnażać rośliny poprzez odkłady powietrzne, odkłady poziome oraz sadzonkowanie. Po szkoleniu uczestnicy mogli zabrać ze sobą przygotowane do zimowania sadzonki hortensji. 23
W części teoretycznej uczestnicy zapoznali się z mniej znanymi roślinami sadowniczymi, m. in. aktinidią (mini kiwi), cytryńcem chińskim czy też bzem czarnym. Zaprezentowano uprawę, podkreślono walory prozdrowotne oraz sposób wykorzystania owoców. Rośliny te są zalecane w „Otwartym programem nowoczesnego zagospodarowania i użytkowania działek na miarę potrzeb współczesnych rodzin” Program ten promuję rośliny łatwe w uprawie i niezwykłych walorach odżywczych. W szkoleniu wzięło udział 19 osób.

45
Za udostępnienie Domu Działkowca dziękujemy Prezes ROD, Pani Danucie Wawreniuk oraz Zarządowi Ogrodu.

Sebastian Borzymowski

Instruktor ds. ogrodniczych

 
Reklama

 

 

katalog jesien 2020


Witamy w naszym serwisie internetowym! Okręgowy Zarząd Warmińsko-Mazurski Polskiego Związku Działkowców w Olsztynie obejmuje swoim zasięgiem:

  • 166 Rodzinnych Ogrodów Działkowych,
  • 38.176 działek,
  • 1.701,2269 ha - powierzchnia użytkowana Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Stan na dzień 10. października 2017 roku