Home Wszystkie aktualności Aktualności Czytajcie „działkowca”! W sprzedaży już najnowszy – styczniowy numer

Czytajcie „działkowca”! W sprzedaży już najnowszy – styczniowy numer

Email Drukuj PDF

1 1Uwaga: w sprzedaży już najnowszy – styczniowy numer „działkowca” – największe pismo ogrodnicze na rynku, wypełnione mnóstwem atrakcyjnych i aktualnych tematów! To również znakomita okazja na zamówienie pakietu rocznej prenumeraty „działkowca” – w bardzo atrakcyjnej cenie i z bezpłatną dostawą!

  alt

● W ostatnich latach zyskało na popularności wiele bylin o dużej dekoracyjności i małych wymaganiach. Wyróżniają się one całą gamą zalet: mają piękne liście, kwiaty, wspaniale pachną, są cenne jako zioła. Polecamy najcenniejsze, topowe gatunki. Doradzamy też jak wykorzystać je na działce!

 

alt

● Uwaga: wprowadzamy do „działkowca” nowy dział „Publicystyka”. W pierwszym artykule „Nadchodzą zmiany?” omawiany jest przewidywany wpływ zmian klimatycznych na uprawę gatunków owocowych w ogrodach!

 

alt

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w Związku. W tym numerze odpowiemy m.in. na pytania „Jak zarząd ROD może egzekwować przestrzeganie prawa przez działkowców?”, „Za jaki okres trzeba zapłacić opłatę ogrodową, kupując działkę w ciągu roku?”.

 

alt

● Jagodnik nie musi spełniać wyłącznie funkcji użytkowych, może być również ozdobny i zachwycać bogactwem gatunków, form, kolorów i smaków! Doradzamy jak dobierać i komponować ze sobą gatunki, aby uprawy wyglądały efektownie i były łatwe w pielęgnacji! Zamieszczamy też gotowe projekty takich jagodników!

 alt

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze m.in.: „Wystąpienie KZ PZD do ministra środowiska w sprawie ustawy śmieciowej”, „Dotacje dla ROD”, „Aktywizacja społeczna ogrodów”.

 

alt

● Od kilku lat trwa nierówna walka z nowym najeźdźcą – ćmą bukszpanową, która w wielu miejscach kraju zniszczyła już wszystkie bukszpany! Opisujemy skąd pochodzi i jak żyje ten groźny szkodnik, doradzamy też co można zrobić, aby uratować przed ćmą swoje bukszpany.

alt

● W pierwszym artykule z nowego cyklu „Woda w ogrodzie” wyjaśniamy jakie mogą być źródła zanieczyszczeń wody w ogrodzie i co można robić, aby poprawić jej naturalną dostępność i jakość.

 Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – zimowa ochrona przed zwierzętami.

● Jak dokarmiać ptaki zimą?

● Podpatrzone na działkach – migawki z ogrodów.

● Jak radzić sobie z ochojnikami?

● Na czym polega fotowoltaika w ogrodach?

● Byliśmy tam! – relacje z imprez i wystaw.

● Przyrządzamy pyszne i zdrowe potrawy bogate w żelazo!

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty aranżacji, artykuły o ochronie roślin, zdrowym odżywianiu oraz wiele innych interesujących tematów!

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

Źródło: ww.pzd.pl

 
Reklama

 

 

katalog jesien 2020


Witamy w naszym serwisie internetowym! Okręgowy Zarząd Warmińsko-Mazurski Polskiego Związku Działkowców w Olsztynie obejmuje swoim zasięgiem:

  • 166 Rodzinnych Ogrodów Działkowych,
  • 38.176 działek,
  • 1.701,2269 ha - powierzchnia użytkowana Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Stan na dzień 10. października 2017 roku