Home Wszystkie aktualności Aktualności Czerwcowy „Mój Ogródek” na rynku od 22 maja!

Czerwcowy „Mój Ogródek” na rynku od 22 maja!

Email Drukuj PDF

01 MO06 1W bieżącym wydaniu „Mojego Ogródka” polecamy zalecenia Krajowego Zarządu PZD odnośnie katastrofalnej suszy w kraju. Poznaj 20 najważniejszych zaleceń, które umożliwią uprawę warzyw i owoców w tej trudnej sytuacji w sposób opłacalny, oszczędny, zgodny z ochroną środowiska i z myślą o przyszłości całego ogrodu i związanego z nim ekosystemu.

Ponadto w numerze czerwcowym pomagamy nawozić latem działkowe uprawy. Dowiedz się czym nawozić zarówno warzywa, jak i rośliny sadownicze i ozdobne, oraz kiedy stosować nawożenie, tak aby nie popełniać błędów.

Zachęcamy również do stosowania na działce tablic lepowych, dzięki którym odłowimy szkodniki niszczące nasze rośliny.

Nie przegap takich artykułów jak:

  • Efektowne, ale płytkie – co z tego wynika? – Tylko u nas znajdziesz zebraną grupę gatunków tworzących gęsty, ale płytki system korzeniowy! Poznaj te piękne, ale dość wymagające rośliny. Naucz się ich potrzeb, a odwdzięczą się efektownym kwitnieniem. Twoja działka na to zasługuje!

 alt

  • Poziomki warte uwagi – W „Moim Ogródku” inspirujemy wszystkich działkowców do uprawy gatunków sadowniczych, m.in. poziomek, wszędzie tam gdzie jest to tylko możliwe. Poznaj polecane odmiany, a także, nadal nowatorską ich uprawę w podwieszanych doniczkach.

alt

  • Borówka wysoka jest super! – Super zdrowa, super dietetyczna i super wymagająca,… ale naprawdę jest warta naszej fatygi! Pomocne ABC uprawy w łatwy sposób poprowadzi każdego, kto dopiero startuje z uprawą tego owocowego krzewu. Ciesz się smacznymi, dużymi owocami z własnego ogródka i to za darmo!

alt

  • Zbiory warzyw – Wszystko drożeje na bazarach, a w naszych działkowych warzywnikach, NIC– wszystko za darmo! Sprawdź, co teraz można już zebrać, w jakiej fazie i jak przetworzyć zbiory, aby nic się nie zmarnowało.

alt

  • Zdrowy hit – morwa – Jeśli jeszcze nie jadłeś przetworów z mory, to musisz to zmienić! Zdrowe ma zarówno owoce, jak i liście. Jest nietypowym gatunkiem sadowniczym, ale warto morwę mieć na swojej działce! Ten gatunek szczególnie polecamy diabetykom z uwagi na właściwości obniżające ilość cukru we krwi.

alt

 Źódło: www.pzd.pl

 
Reklama

 

 

katalog jesien 2020


Witamy w naszym serwisie internetowym! Okręgowy Zarząd Warmińsko-Mazurski Polskiego Związku Działkowców w Olsztynie obejmuje swoim zasięgiem:

  • 166 Rodzinnych Ogrodów Działkowych,
  • 38.176 działek,
  • 1.701,2269 ha - powierzchnia użytkowana Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Stan na dzień 10. października 2017 roku