Home Wszystkie aktualności Aktualności Grillowanie na działkach w ROD

Grillowanie na działkach w ROD

Email Drukuj PDF

grill-309660 640Lubimy grillować. Grillowanie to nasz sport narodowy. Grillowanie to jedna z najpopularniejszych form spędzania wolnego czasu w sezonie wiosenno-letnim przede wszystkim dlatego, że daje możliwość spotkania z rodziną lub przyjaciółmi i przebywania na świeżym powietrzu.

Co do zasady grillowanie na działce w ROD nie jest zabronione, jeśli zachowane są zasady bezpieczeństwa, o ile używane są do tego celu małe, przenośne, niezwiązane z gruntem grille, które można szybko i łatwo przenieść w inne miejsce, by w razie niekorzystnego wiatru nie zadymiać działki sąsiada. Niedowolne jest natomiast stawianie na działce grilli murowanych.

Przypominamy jednak, że w dniu 29 kwietnia 2020 r. Krajowy Zarząd PZD skierował Apel do działkowców i zarządów ROD w sprawie przestrzegania ograniczeń podczas pobytu na działce w ROD w czasie obowiązującego stanu epidemii, zalecając działkowcom m.in. powstrzymywanie się od aktywności, które nie są obecnie niezbędnymi działaniami na działce. W tym szczególnym okresie epidemii niezbędnym działaniem nie jest urządzanie grilla. Stosując się do obowiązujących ograniczeń zaleca się powstrzymanie od tego typu aktywności, które wiążą się z generowaniem kontaktów, gromadzeniem się, a więc bezpośrednim zwiększeniem ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa.

Ponadto z uwagi na stan suszy w kraju Krajowy Zarząd PZD w dniu 30.04.2020 r. wydał 20 zaleceń dla wszystkich działkowców pn.: „UWAGA SUSZA! WARZYWA I OWOCE DROŻEJĄ! POMÓŻ SOBIE SAM!”. Jednym z zaleceń jest rezygnacja z grilla, który może być źródłem wielu toksycznych substancji zarówno w powietrzu jak i w grillowanym pokarmie.

Prosimy o zrozumienie zaistniałej sytuacji i dostosowanie się do ograniczeń, mających na celu zmniejszenie ryzyka zachorowania na COVID-19.

Wszystkie komunikaty, uchwały i zarządzenia Krajowego Zarządu PZD w sprawie koronawirusa dostępne są na stronie internetowej PZD, prosimy o zapoznanie się z nimi i stosowanie.

 

Monika Pawlińska/ Wydział Prezydialny

Warszawa, 25.05.2020

Źródło:www.pzd.pl

 
Reklama

 

 

katalog jesien 2020


Witamy w naszym serwisie internetowym! Okręgowy Zarząd Warmińsko-Mazurski Polskiego Związku Działkowców w Olsztynie obejmuje swoim zasięgiem:

  • 166 Rodzinnych Ogrodów Działkowych,
  • 38.176 działek,
  • 1.701,2269 ha - powierzchnia użytkowana Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Stan na dzień 10. października 2017 roku