Home Wszystkie aktualności Aktualności Na angielskich działkach

Na angielskich działkach

Email Drukuj PDF

20-21 DZ09Idea ogrodnictwa działkowego jest mocno zakorzeniona również w Wielkiej Brytanii, a działki są tam atrakcyjną i poszukiwaną formą spędzania wolnego czasu i pozyskiwania własnych plonów. Z angielskich działek korzystają także licznie przebywający tam Polacy.

Sezon działkowy w Wielkiej Brytanii jest dłuższy niż w Polsce, gdyż klimat jest tam o wiele łagodniejszy. Już od połowy marca zaczynają się pierwsze prace, a ostatnie plony spokojnie można zebrać dopiero z końcem listopada.

alt

Czy angielskie działki różnią się od naszych? Czy są duże czy małe? Co się uprawia? Ile płacą za użytkowanie brytyjscy działkowcy i czy jest im lepiej niż polskim? O tym jak wygląda „działkowanie” po angielsku opowiada na łamach wrześniowego wydania miesięcznika „działkowiec” Polka mieszkająca od 6 lat na Wyspach, od trzech lat szczęśliwa posiadaczka działki w Londynie. Zapraszamy do lektury!

 Źródło: www.pzd.pl

 
Reklama

 

 

katalog jesien 2020


Witamy w naszym serwisie internetowym! Okręgowy Zarząd Warmińsko-Mazurski Polskiego Związku Działkowców w Olsztynie obejmuje swoim zasięgiem:

  • 166 Rodzinnych Ogrodów Działkowych,
  • 38.176 działek,
  • 1.701,2269 ha - powierzchnia użytkowana Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Stan na dzień 10. października 2017 roku