Home Wszystkie aktualności Aktualności Rejonowa Konferencja Szkoleniowa

Rejonowa Konferencja Szkoleniowa

Email Drukuj PDF

W dniach 7-9 kwietnia 2010 roku w Olsztynie zorganizowana zostanie Rejonowa Konferencja Szkoleniowa dla Społecznej Służby Instruktorskiej

Szkolenie odbędzie się na terenie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Wykłady prowadzone będą przez pracowników naukowych Uniwersytetu Zajęcia praktyczne przeprowadzone zostaną w ogrodzie doświadczalnym Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego. Zagadnienia:

 

 1. Metody zwalczania chorób i szkodników na działce ze szczególną preferencją metod proekologicznych (Prof. Tomasz Kurowski).
 2. Dobór preparatów zalecanych na działki oraz prognozy na 2010 dotyczące zagrożeń upraw na działkach (Prof. Tadeusz Banaszkiewicz lub prof. T. Kurowski )
 3. Zasady i znaczenie cięcia drzew i krzewów owocowych (cięcie wiosenne, letnie, formowanie, rewitalizacja drzew starych i zaniedbanych)( Prof. Jan Kopytowski).
 4. Zasady planowania i zagospodarowania działki i celowość ich modernizacji. Budownictwo na działkach – wielkość funkcjonalność i estetyka altan ( mgr inż. Dorota Sikora - architekt krajobrazu,  mgr inż. Adam Kopytowski - architekt krajobrazu).
 5. Architektura  ogrodowa – ogrodzenia, pergole, trejaże, ścieżki ogrodowe i inne elementy dekoracyjne (mgr inż. Dorota Sikora - architekt krajobrazu, mgr inż. Adam Kopytowski - architekt krajobrazu).
 6. Praktyczny pokaz cięcia drzew i krzewów owocowych (Dr inż. Bogumił Markuszewski).
 7. Projektowanie rabat kwiatowych. Zastosowanie roślin ozdobnych w urządzaniu działki (dobór gatunków i odmian w zależności od wielkości działki i jej przeznaczenia) (dr inż. Urszula Puczel).
 8. Zasady planowania na działkach warzywnika z uwzględnieniem wielkośi i potrzeb rodziny(gatunki i odmiany polecane do uprawy na działki, nowalijki w uprawach i pod osłonami rola zmianowania i płodozmianu oraz zasady nawożenia warzyw, produkcja rozsady) ( Katarzyna Arcichowska).
 9. Zwiedzanie kolekcji roślin ozdobnych i owocodajnych (Dr inż. Beata Płoszaj-Witkowska).
 
Reklama

 

katalog-okladka-internetokladka-cebulowe-internet


Witamy w naszym serwisie internetowym! Okręgowy Zarząd Warmińsko-Mazurski Polskiego Związku Działkowców w Olsztynie obejmuje swoim zasięgiem:

 • 166 Rodzinnych Ogrodów Działkowych,
 • 38.176 działek,
 • 1.701,2269 ha - powierzchnia użytkowana Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Stan na dzień 10. października 2017 roku